تعدد زنان پيامبر

مطالب دیگر:
📎بررسی نحوه ثبت شركت‌هاي تجاري و مؤسسات غيربازرگاني📎تشریح مفاهيم زنجيره و شبكه خلاقيت همراه با بررسي موردي يك زنجيره📎بررسی طراحی گرافیک و شاخه آن و چاپ سيلك اسكرين📎بررسی طراحي صفحات وب📎نگاهی به دکوراسیون داخلی و عناصر آن و نقش و جایگاه رنگ در طراحی داخلی📎بررسی توربین های گازی و بازرسی و انواع آن📎دستورات ايمني و راهنماي هاي مراقبتي و تکنيک هاي آموزشي جهت توانبخشی پس از ضربه مغزی📎نگاهی به شیر و استانداردهای آن و فعالیتهای کارخانه شیر پاستوریزه و بررسی طرح تولید شیر📎بررسی حالت خطرناك در روانپزشکی و پیش بینی آن و کاستن از خطر📎بررسی عملگر توان در ریاضی📎بررسی ساختار و طرز کار پردازنده ای دو هسته ای📎بررسی حافظه مجازی و پیکربندی آن📎بررسی توت فرنگی و گونه ها و کشت و برداشت آن و مروری بر بهنژادی و آفات و فیزیولوژی ساختاری و ن📎شناخت و تحلیل معماری کودکان و طراحی محیط و فضایی برای کودکان و بازی و ...📎بررسی فرایند رهبری و سبک های آن📎نگاهی به ورزش زنان و نظر کارشناسان در مورد ورزش بانوان📎تعميرات سيستم هاي هواي ورودي و تجهيرات سيستم توربين گاز📎بررسی شهر سوخته زابل و جغرافیا و باستان شناسی و زنان آن📎بررسی شركت فرش باستان يزد و تجهیزات و امور مالی آن📎بررسی زنبور عسل و دسته بندی و ساختمان و عسل آنها
تحقيق تعدد زنان پيامبر|31018266|kqr
دوست گرامی،در این پست توضیحات در مورد تعدد زنان پيامبررا مشاهده می نمایید .

تحقيق
متشکل از 20 صفحه ، در قالب word قابل ويرايش و اماده پرينت

بخشی از محتوا ::
زن انساني است شريك زندگي مرد و هر دو چون كشتي و كشتي‌بان هستند كه با همكاري يكديگر كشتي را به ساحل نجات برسانند. اسلام براي زن ارج و حق و قوانين معتدلي مقرر فرموده تا زندگي مشترك در سليقه هاي مختلف و نيروهاي متضاد دروني و خواسته ها و تمايلات نفساني و اصطكاك منافع و مضار با اعتدال مطلوب پايان يابد آن خالقي كه بشر را آفريد و زن را به آرامش و آسايشخاطر مرد و كارخانه توليد مثل و انسان سازي خلق كرد خداوند است كه بر طبق استعداد و ظرفيت و خواسته هاي غريزي و طبيعي براي مرد و زن محدوديت هاي تشريعي و تمايلات قائل شد تا با آزادي مطلق موفقيت هاي خود را از دست ندهند.
اسلام نظر به اين دقايق لطيف داشته كه به زن و مرد توصيه و تاكيد فرمود بايد در محدوده عفاف در حركت باشند و نسبت به هم طبق تعليمات عاليه قرآن عمل كنيد. اگر مرد يك لحظه از حال زن غفلت نمايد و يا زن يك لمحه در وظيفه و كار شوهر داري و بچه داري سهل انگاري كند حيات فردي و اجتماعي آنها به خطر مي افتد.
اسلام روابط نامشروع جنسي را حرام و در صورت ثبوت و شهود زنا معلق به هشتاد تازيانه و برجرم سنگباران است نموده تا عفت عمومي زن در جامعه محفوظ بماند و زن مسلمان مطلقا مورد تهمت قرار نگيرد.
عده زنان پيامبر اسلام (ص):
در تعداد زنان پيامبر اختلاف است. برخي 11 تن دانسته اند:
1- ام حبيبه رمله 2- ام سلمه هنه 3- جويريه 4- حفصه
5- خديجه 6- زينت بنت حجش 7- زينت هلاليه 8- سوده
9- صفيه 10- عايشه 11- ميمونه
با همه اينها زفاف شده و نه تن ايشان از خديجه و زينب هلاليه در حين وفات آن حضرت زنده بودند.
برخي تعداد ازدواج را 12 نفر نوشته‌اند و ريحانه بنت يزيد را كه از قبيله بني ‌‌نضير است و از اسراء بوده و بدان حضرت اختصاص يافته و پس از آن ادا كردن تزويج فرمود.
بعضي شماره ازدواج را 15 نفر دانسته و جمعي 18 نفر نوشته اند. طبري در اعلام الوري 21 زن گفته كه ام شريك، اسماء، سينا، عاليه، عمره، فاطمه، قتليه، ليلي و مليكه را افزوده و زني كه بدون نام پدرش شكايت به پيغمبر نمود كه شوهرش به علت كسالت طلاق داده در حالي كه اصلاً مريض نشده است. پيغمبر او را هم گرفت.
ولي آن چه مسلم است با 11 زن شرط زفاف به عمل آورده و بقيه موهبه النفس بوده يا مواصلت نشده است.
علامه مجلسي 22زن براي پيغمبر نقل نموده است كه با 12 نفر زفاف نموده و با 10 نفر ديگر زفاف نشده است و در حين وفات فقط 9 نفر زنده بوده اند.