تعدد زوجات يا چند زني

مطالب دیگر:
🔗فرمول تولید معجون کنجدی🔗فرم خام طرح توجیهی ( تجاری )🔗آموزش تولید لعاب کاشی و سرامیک🔗ایده نوآورانه در حوزه تاسیس فروشگاه🔗آموزش تولید لواشک خانگی و صنعتی🔗بررسی حقوق متهم در مرحله تحقیق و تعقیب کیفری در حقوق کیفری ایران و فقه🔗دانلود گزارش کارهای آزمایشگاه عملیات واحد🔗سیستم پارکینگ هوشمند کنار خیابانی با استفاده از ارتباطات بین خودرویی تحت موبایل🔗دانلود پاورپوینت Genetic Disorders Screening به زبان فارسی🔗امکان مطالبه خسارت معنوی به قائم مقامی زیان دیده بعد از فوت او با تأکید بر رویه قضائی🔗مطالعه تطبيقي ساختار و وظايف دستگاههاي نظارتي در حقوق ايران و فرانسه🔗پاورپوینت وکتور در 35 اسلاید🔗برنامه تحت اکسل طراحی اتصال مهاربند 7 و 8 به تیر🔗دوروش بسیار مطمئن و بی نظیربرای فروش بیشتر در فورکیا🔗آموزش شروع کسب و کار اینترنتی با تلگرام🔗مستند جدید و جنجالی تن فروشی🔗پکیج آموزشی ثروت نت🔗آموزش صوتی روانشناسی تنبلی🔗پاورپوینت آموزش درس بیست و دو کتاب مطالعات اجتماعی پنجم ابتدایی ( بازسازی ویرانه ها)🔗40 پروژه با بسکام
تحقيق تعدد زوجات يا چند زني|31018267|kqr
دوست گرامی،در این پست توضیحات در مورد تعدد زوجات يا چند زنيرا مشاهده می نمایید .

تحقيق
متشکل از 8 صفحه ، در قالب word قابل ويرايش و اماده پرينت

بخشی از محتوا ::
گزارشي از تحقيقات موجود در زمينه تعدد زوجات (چند زني)
موضوع پايان نامه: چند همسري ازنظر اسلام
محقق: محمد جعفري - زمستان 73
دانشگاه تهران/ دانشکده علوم اجتماعي.
در اين قسمت به خلاصه پژوهشي پرداخته مي شود که چند همسري از نظر اسلام را مورد بررسي قرار داده است.
اين پايان نامه در سه بخش تنظيم شده است: در فصل اول مقام زن در اسلام، ازدواج و تشکيل خانواده مورد بحث قرار گرفته ؛ در فصل دوم چند شوهري از نظر اسلام مورد بررسي قرار گرفته و در فصل سوم به موضوع در اسلام پرداخته شده است. در اينجا به ذکر خلاصه اي از فصل سوم اکتفا مي کنيم.
چند زني و سابقه آن
چند زني يا تعدد زوجات در مقابل تک زني قرار مي گيرد. چند زني داراي سابقه طولاني در ميان ملت هاي قديم است. علامه طباطبايي در کتاب تعدد زوجات و مقام زن در اسلام مي نويسد:
در بيشتر ملتهاي قديم چون مصر ، هند ، چين ، فارس قديم و حتي در ميان روميان اين پديده ديده مي شود.
در چين جامعه به کسي که مي توانست از چند زن نگهداري کند به چشم اعتبار مي نگريست. در ايران در زمان ساسانيان اصل تعدد زوجات اساس تشکيل خانواده ها به شمار مي رفت و در عمل تعداد زناني که مرد مي توانست داشته باشد نسبت به استطاعت او بود .
چند زني در بين مذاهب و اديان:
ويل دورانت در کتاب تاريخ تمدن آورده است که، در آئين زرتشت تعدد زوجات و انتخاب و اختيار کردن همخوابگان و کنيزکان آزاد بوده و اين به خاطر تشويق براي افزايش جمعيت بوده است.
دکتر سيد رضا پاک نژاد در کتاب ازدواج ، مکتب انسان سازي مي نويسد در تورات ( کتاب مقدس يهوديان ) براي چندزني تعابيري انديشيده شده که اين معني مجاز بودن آن است.
انجيل ( کتاب مقدس مسيحيان ) نيز در اين زمينه اظهار نظر و مخالفتي نکرده ،منتهي کليسا تعدد زوجات را ممنوع کرده است.